Meda eshte njeri nder kentaret me te pelqyer te estrades shqiptare nga zhanri tallava.

Padyshim eshte kengtari me i ftuar ne dasma dhe ahengje e me se shumti edhe ne mbremje muzikore si ne Kosove edhe ne diaspor.

Sponzoret

Meda edhe pse nuk prefereon te flitet shum per jeten e tij personale ,tashme te gjith e dim qe bashkshortja e tij esht Lulja

Meda dhe Lulja janë çifti më i popullarizuar dhe më i pëlqyer në estradë, sepse njihen si çifti më i lumtur dhe më i dashuruar deri më tani.

Cilësohen të jenë protagonistët kryësorë kudo, sepse zgjojnë kureshtje gjithmonë tek një pjesë e madhe e publikut.

Paraqitja e tyre çdo herë është vlerësuar, për shkak se gjithmonë kanë ditur si të vijnë dhe të prezantohen tek adhuruesit e tyre.

Ndonëse na kanë ushqyer me fotografi të hijshme dhe të pranueshme, syri jonë gjithnjë ka skërkuar të vijnë ashtu.

Por, kjo gjë sikurse ndryshoi paksa kohët e fundit, dhe çifti në fjalë me shumë gjasë të ketë ndërruar “zakonin” e fotografive dhe të veshjeve.

E gjithë kjo u kuptua, pas një publikimi të fundit, ku të dy shiheshin në çaste intime dhe më të ekspozuar.

Çfarë të ketë ndikuar vallë që të vijnë kështu, apo edhe tek Meda ekziston thënia “Se mbas 40 viteve fillon të tranohesh ende më shumë”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here