Dje ishte alivanosur 13 vejqari ne pishinën e Gërmis ,sot ka humbur jetën

Fëmija 13-vjeçar që ishte nxjerr nga Pishina e Gërmisë në gjendje të rëndë këtë të shtunë,dhe pastaj ka humbur jeten në QKUK.

Sponzoret

13 vejqari ishte ne rrezik jete ne pishinen Germia po pas ndimes se par ishte derguar ne Qendren Klinke Universitare per tretman mjeksor, si pasoj e ksaj nuk ka arritur te shpetoj.

Si pasoj e ksaj ka humbur jeten te shtunen pasdite rreth ores 16:00 ne Qendren Klinke Universitare.

Rasti është konfirmuar doktoresha e Klinikës Emergjente Nerxhivane Halimi shkruan Gazeta Ballina.

Sipas mjekëve që është raportuar sot gjatë ditës, ai në ambulancë ishte dërguar pa shenja jete dhe pa puls, por që kishin arritur t’ia rikthejnë pulsin.

Ndërkaq kryeshefja e Ndërmarrjes Publike “Sport Marketing” , Mirlinda Sopi Krasniqi, ka thënë se fëmijës i ka rënë të fiktë në platon e pishinës si pasojë e temperaturave të larta.

Fëmija po ashtu kishte probleme me zemër dhe se para disa ditëve kishte pasur ndërhyrje në zemër dhe po ashtu është fëmijë me epilepsi./gazetaballina.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here