Policia e Kosoves perveq detyres se tyre qe e bejn ne menyre perfekte, kesaj radhe kan vendosur te bejn diqka me shum se puna e tyre.

Policia e Kosoves nga Mitrovica ka identifikuar disa familje qe kan nevoj dhe kan ndermarrur nje aktivitet qe ti ndihmojn me ushqim keto familje per diten e Bajramit.

Me rastin e festës së Bajramit të Madh, Policia e Kosovës nga rajoni i Mitrovicës në bashkëpunim me Këshillin e Bashkësisë Islame në Mitrovicë, ka bërë shpërndarjen e ndihmave ushqimore dhe higjienike për 15 familjet e identifikuara, transmeton Klan Kosova.

“Angazhimet aktive të policisë në komunitet, në vazhdimësi po reflektojnë filozofinë dhe përpjekjet e vazhdueshme për t’i identifikuar dhe zgjidhur problemet me të cilat ballafaqohen komuniteti ç’do ditë”.

“Qëllimi kryesor i këtyre aktiviteteve është rritja e sigurisë dhe ofrimi i ndihmës për komunitetin”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here