Arre.stimi i Loredana Zefit nga organet e drejtais se Luzernit të Zvicrës, sot ka marr vemendjen nga gjith shqiptaret

Këngëtarja Zefi, u arr.estua nën dyshimin se ka përvetësuar mjete financiare duke e mashtruar një familje në Zvicër.Burime te afërta me çiftin Gramos Aliu (Mozzik) dhe Loredana kanë deklaruar se e gjithë ngjarja është një trillim dhe se nuk ka asnjë te vërtetë nga ajo që është raportuar në media.

Sponzoret

Mozzik, i ka dalë në mbështetje partneres së tij duke hedhur poshtë akuzat që rendojnë mbi të.Më poshtë gjeni pamje nga komunikimi i “Mozzik” me të afërmit e tij, bisedë të cilën ka arritur të sigurojë “Gazeta Blic”.

Ne anën tjetër edhe kunati i reperes Zefi, Getoar Aliu, ka reaguar pas lajmit se ajo është arre.stuar nën akuzën par mashtrim e zhvatje parash nën kërcënim dhe lajthitje.

“Ju dushmanët keni qef me ndodh qashtu qysh folet, ama ngadalë mos i jepni zor se mundeni me u dh**. S’keni faj se asi shifra keni parë vec në kalkulator e askund tjetër. Gjithmonë të fortin e sul.mojnë”, ka shkruar Getinjo në “Instagram”.Ndryshe, për të shmangur komunikim me audiencën Loredana, ka bllokuar komentet në rrjetin social ‘Instagram‘.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here